Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

I zunë pritë Edi Ramës, shoqërohen në komisariat Dasho Aliko dhe Spartak Drasa

Shoqërohen në Policinë e Gjirokastrës, Dasho Alikom kryetar i PD në këtë Rreth dhe Spartak Drasa sekretar i degës së PD Gjirokaster.

Ata kanë disa minuta që janë shoqëruar në ambjentet e brendshme të Policisë dhe ndaj tyre rëndon vepra penale e “tubimit të paligjshëm” dhe sipas burimeve do të procedohen në gjendje të lirë.

Aliko dhe Drasa  kanë qenë organizatorë të tubimit të sotëm të opozitës në Virua kur mbahej takimi i kryeministrit Rama.

Kujtojmë se pasditën e sotme kryeministrit është tentuar ti pritet rruga në këtë zonë nga ku Aliko edhe ka debatuar ashpër me drejtuesit e Policisë të cilët pengonin qytetarët të qëndronin në rrugë.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *