Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Djegia e punëtorit brenda kompanisë së naftës, gjykata merr vendimin për shefin e sigurimit teknik

Gjykata e Fierit ka vendosur sot masën e sigurisë “deryrim paraqitjeje” për Shefin e sigurimit teknik pranë sektorit të dekantimit në një kompani nafte Erion Alushaj.

Në fshatin Kash në Mallakastër, gjatë së hënës mori flake një tubacion pas shpërthimit të një pompe centrifugale në sektorin e dekantimit të kompanisë së naftës dhe për pasojë u dëmtua me djegie operatori i prodhimit Viktor Ballaj 50 vjec.

40 vjecari  Erion Alushaj akuzohej për veprën penale “shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi nuk kishte marrë masa për sigurinë teknike.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.