Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Çështja “Babale”, gjykata dënon me një vit burg Ervin Salianjin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest me burg” për ish deputetin Ervin Salianji, për çështjen Babale, dhe masa do të ekzekutohet në burg, pasi ka rënë kërkesa e Prokurorisë për ta konvertuar në “shërbim prove”.

Gjykata ka vendosur të dënojë me 1 vit burg ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji me akuzën “kallëzim i rremë”, 1 vit burg.

Ndërkohë Fredi Alizoti është dënuar me me 2 vite burg, për “Kallëzim të rremë”.

Albert Veliu- 10 muaj burg për kalim kufiri, kallëzim i rremë 2 vite e 10 muaj burg, në total ka marrë 3 vjet e 5 muaj burg.

Gazetari Jetmir Olldashi po ashtu i akuzuar për “kallëzim të rremë” është dënuar me 6 muaj burg, që zëvendësohet me 100 orë punë.

Gjykata konstaton që duhet të dënohen për veprat penale që akuzohen, kryesisht kallëzim i rremë. Rrethanë lehtësuese për Fredi Alizoti si bashkëpunëtor, pasi është paraqitur vetë dhe ka treguar ngjarjen. Gjykata pranon kërkesën për pranimin e shërbimit të provës për Jetmir Olldashi, me 200 orë punë.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.