AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Avokati Maks Haxhia shtrohet me urgjencë në spital

Avokati Maks Haxhia ditën e sotme është shtruar me urgjencë në spital. Burime për Faxweb.al bëjnë të ditur se Haxhia ka pësuar hemorragji cerebrale.

Për momentin, nuk dihet gjendja e tij shëndetësore. Mësohet se Haxhia se ka qënë në shtëpi dhe është transportuar për në Spitalin Amerikan 3 ku pritet ti nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Kujtojmë se Maks Haxhia është avokati që ka mbrojtur së fundmi dhe ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe është një nga avokatët penalistë më të mirë vend.

(K.H/Faxweb.al)

Konferenca e Donatorëve mblodhi 1.15 miliardë euro për rimëkëmbjen e Shqipërisë pas tërmetit. Mendoni se do të shkojnë te njerëzit në nevojë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *