Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Arrestohet në Tiranë ‘Lypeni’, kanosi me armë dhe i theu xhamin e makinës djalit të deputetit socialist, i përfshirë në shumë ngjarje kriminale

Policia e Tiranës në bashkëpunim me atë të Durrësit kanë vënë në pranga mbërmjen e kaluar, Lajden Kadellin, njeriu që rezulton të jetë përfshirë në 11 ngjarje kriminale, por çuditërisht nuk ka bërë asnjë ditë burgim.

I konsideruar nga uniformat blu me nofkën “Lypeni”, pasi është shpallur shumë herë në kërkim dhe nuk është arritur të kapet, Kadelli, është kapur nga policia gjatë një aksioni në një kompleks pallatesh në Tiranë.

Lajden Kadelli ka tentuar që të largohet me vrap në momentin që ka ‘nuhatur’ prezencën e forcave të policisë.

Në ikje e sipër, Lajden Kadilli, ka hedhur në rrugë një armë zjari pistoletë, por pa kaluar shumë minuta, ai është rrethuar dhe më pas arrestuar nga një patrullë e policisë “Shqiponja”.

Kadelli është një personazh mjaft i njohur në botën e krimit në Durrës dhe ëshët shpallur në kërkim edhe sepse ka kanosur me armë djalin e deputetit të PS në Durrës, Spartak Braho dhe i ka thyer xhamin e makinës.

Kadilli ishte shpallur në kërkim për tentativën e vrasjes ndaj Gentian Rahmanit. Ngjarje e ndodhur po në zonën e Unazës së Re ku Rahmani u plagos në këmbë.

Kadilli rezulton me precedentë penale i përfshirë edhe në disa plagosje në Durrës.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *