Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ E vráu pòlici apo u vetëvrá? Kush është 16-vjeçarja shqiptare që u gjet e vdèkur me plágë të rènda në Greqi

Pòlicia greke vijon punën për të zbardhur místerin e vdèkjes së 16-vjecares shqiptare që u gjènd e pajetë ditën e mërkurë pranë kishës në zonën e kodrës së Profetit Ilias. Mediat greke kanë publikuar fotografinë e të miturës së ndjerë, ndërkohë që dëshmia e motrës së saj hodhi dritë mbi ngjarjen pasi foli për takimin në mesnatë me një oficer pòlicie 27-vjeçar. Fillimisht u dha përshtypja se bëhej fjalë për një veprim kríminal, ndërsa informacionet nga pòlicia treguan se ishte në drejtim të vetëvrásjes.

Në dëshminë e saj, motra e vajzës adoleshentes që u zhduk, tha që 16-vjeçarja e thirri në telefon dy orë pas takimit me oficerin dhe po qante. Më parë, Faxweb.al raportoi se e mitura u gjet e vdèkur me gòditje në kokë dhe trup, të mërkurën në mëngjes nga punonjësit e komunës së pastrimit të Trikalës.

Babai i vajzës dhe motra binjake, e cila foli në stacionin televiziv ANT1, kategorikisht nuk pranoi të pranonte skenarin e vetëvrásjeve dhe kërkoi që të hidhej dritë mbi rastin.

Babai i 16-vjeçarit raportoi për lotët në sy: “Lulja ime është zhdukur. Unë nuk mendoj se ra vetë. Dikush të më thotë …Dua që e vërteta të gjendet …”. Dhe ai vazhdoi duke thënë se ishte e pamundur për të që të ngjitej vetë në skela, të ecte në ekuilibër dhe të hidhej e të binte në tokë në hyrje të kishës.

Motra binjake 16-vjeçare ishte personi i fundit që foli me të. “Ata së pari dolën dje. Ai është shumë më i vjetër se ajo, ai është 27 vjeç. Ne u shqetèsuam, i thashë familjes time se motra ime ishte zhdùkur. Kemi njoftuar pòlicinë, u kemi thënë që duhet të kontrollojnë. Fajtori duhet të gjendet dhe tani hetimi për shkak të vetëvrásjes duket se është mbyllur, ndërsa në fillim na u tha se ajo nuk kishte asnjë arsye për vetëvrásje ”.

Ajo shtoi se motra e saj u largua në 2 të mëngjesit për t’u takuar me oficerin e pòlicisë që kishte takuar. Ajo telefonoi dy orë më vonë, pa specifikuar se çfarë kishte ndodhur, e fiku telefonin dhe që atëherë ka humbur.

Nga ana e tij, nënkryetari i bashkisë së Trikalës, George Ziogas, komentoi se … “ne kemi patrulla 24-orëshe nga brigada e zjárrfikësve, është me të vërtetë pak e çuditshme të bësh veprime dashakèqe ose të palígjshme që nuk i shohim”. Vihet re se familja dëshiron, sipas ANT1, të emërojë ekspertin e vet për këtë vdèkje.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *