Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Saga e vrásjève në Elbasan/ Nuk gjetën dot Talo Çelën, bándat i vrásín vëllain. Pista e hetímit   

Bujar Çela është 50-vjeçari që u èkzèkùtua me ármè zjárrí në orët e para të mëngjesit në Elbasan. Pista e dyshimit mbetet hásmèria pasi vëllai i tij, Talo Cela, është i fshehùr prej kohësh dhe ákùzòhet për shumë vepra.

Në pamundësi për ta gjetur, máskat u hákmorrën tek vëllai. Ngjarja është në vazhdën e vrásjèn në Elbasan të dy bándáve. Talo Çela është shpallur në kërkim jo vetëm për grábítjèn e 4.6 milionë eurove në Rinas, por edhe për vrásjèn e dy vëllezërve Haxhia në Durrës.

Bujar Çela u qèllùa për vdèkjè rreth orës 05:45 para një lokali tek rrethrrotullimi i Bradadeshit.
Dyshohet se autorët e máskùar e kanë qèllùar teksa zbriste nga mjeti, ndërsa burimet thonë se bëhet fjalë për një vrásjè të mirë organizuar. Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se është gjetur e djègùr makina e autorëve në fshatin Murras.

Pòlícia ka dhënë detajet e para për ngjarjen e rèndè ndërsa ka ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të Elbasanit dhe në akset rrugore nacionale për të bërë të mundur kapjen e autorit apo autorëve.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *