Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Kurti mbyll vizitën me liderët e BE në Bruksel, falenderon forcat policore belge për sigurinë e delegacionit të Kosovës

Kryeministri I Kosovës Albin Kurti ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Bruksel. Gjatë kësaj vizitë kreu i qeverisë së Kosovës ka diskutuar me zyrtarët e lartë të BE temën për rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi dhe çështjen e furnizimit me vaksina.

Pas përfundimit të vizitës së tij, kreu i qeverisë ka falenderuar forcat policore të Belgjikës për garantimin e sigurisë së delegacionit të Kosovës.

“Ambasada jonë në Bruksel është kujdesur për përgatitjet dhe mbarëvajtjen, ndërkaq forcat e policisë së Belgjikës janë kujdesuar për sigurinë e delegacionit tonë gjatë vizitës sonë dyditore atje. I falenderojmë e u jemi mirënjohës”- shkruan Kurti.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.