Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Kurrë mos thuaj kurrë”, Berisha jep paralajmërimin e fortë, gati për t’u rikthyer në krye të PD-së

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e djeshme, ku tha se ishte i jatshëm të rikthehej në krye të Partisë Demokratike, pasi kjo ishte një e drejtë e tij kushtetuese.

“Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më”, ka thënë Berisha.

Kur është pyetur në lidhje me deklaratën se do tërhiqej nga funksionet e tij politike dhe nuk do të merrte më detyra drejtuese, Berisha ka theksuar se “kurrë mos thuaj kurrë”.

“Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never. E kam përdorur me Ramiz Alinë këtë shprehje dhe e përdor prapë. Unë po ecja në një drejtim, por kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia”, ka thënë Berisha.

Ndërkohë, deklarata e Berishës ka ardhur vetëm 3 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve për kryetarin e kësaj force politike ku garon për një mandat të dytë Lulzim Basha dhe përballë tij janë Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj dhe Edith Harxhi.

Më herët, ish-kryeministri Berisha ka deklaruar se do tërhiqej nga funksionet politike, por duket sikur realitetit i ri politik i krijuar në vend, e ka detyruar atë të ndryshojë qëndrim në lidhje me këtë aspekt të jetës së tij.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.