Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Kurba pandemike nuk jep siguri për Italinë, 369 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit

Kurba pandemike në Itali duket sa akoma nuk jep siguri për vendin.

Ditën e sotme vihet re një luhatje me një rritje në numër të përsonave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në vend.

Sipas të dhënave të Emergjencave Civile në Itali, bëhet me dije se krahasuar me një ditë më parë numri i personave qe kane humbur jeten ka pësuar një rritje të lehtë, pasi dje ishin vetëm  236 humbje jete ndërsa sot numri ditor ka shkuar në 369.

369 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Itali.

Italia është një ndër vendet më të prekura nga koronavirusi, pasi deri tani numërohen 29.684 viktima dhe janë infektuar 214,457 të tjerë.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.