Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaShëndetiTe FunditTe Gjitha

Sërish raste të reja me Còvid-19 në Kosovë, numri total i të prekurve shkon në 955, gjatë 24 orëve rezultuan 10 persona

Kurba pándemike në Kosovë nuk po shënon rënie pasi edhe ditën e sotme ka patur raste të reja me Còvid-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 10 raste të reja me kòronavirus në vend.

Numri i të ínfektuarve me kòronavirus ka shkuar në 955.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 236 mostra, prej të cilave 10 kanë rezultuar pozitive.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 4 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Vushtrri), komuna e Ferizajit 4 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Ferizaj dhe 1 rast Rahovicë) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Prishtinë dhe Randobravë-Prizren”, ka njoftuar IKSHPK.

Instituti po ashtu ka bërë të ditur se është shëruar edhe 1 person i prèkur nga kòronavirusi.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *