Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilSocialeTe FunditTe Gjitha

Kujdesuni për partnerin! Këto dy muaj mund t’ju ndajnë përgjithmonë nga ai

E keni vënë re që në një periudhë të caktuar dëgjoni vetëm për ndarje?

Kjo ndodh pasi egziston me të vërtetë një model sezonesh që funskionon për divorcet.

Sipas një studimi të fundit , shkencëtarët kanë treguar se dy janë muajt kur kulmojnë divorcet janë marsi dhe gushti.

“Njerëzit kanë prirje për të përballuar festat me pritshmëri në rritje, pavarësisht se çfarë zhgënjimesh mund të kenë pasur gjatë viteve të kaluara. Këto dy muaj përfaqësojnë periudha të vitit, kur ekzistojnë pritshmëri apo mundësi për një fillim të ri, diçka ndryshe, apo një tranzicion drejt një periudhë të re të jetës. Në një farë kuptimi është si një cikël optimizmi”.”-tha njëra nga studiueset, Julienne Brins.

Por në të njëjtën kohë, pushimet mund të jenë të mbushura me stres dhe zhgënjime, duke çuar shumë njerëz të paraqesin në gjykatë kërkesën për divorc, pasi kanë marrë kohë për të zgjidhur çështjet e financave dhe përfaqësimin ligjor pas pushimeve. Një tjetër studim në vitin 2014, tregoi se një kulm në kërkesat për divorc, mbërrihet pas festave të dhjetorit.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *