Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Ku është kryetari i Tiranës? Se shtyjmë Ditën pa makina…” Rama kapet me Veliajn gjatë mbledhjes

Për shkak të tërmetit të fuqishëm që tronditi vendin, kryeministri Edi Rama ka organizuar një mbledhje të përbashkët me grupin parlamentar, ministrat si dhe kryetarët e bashkive.

Ndërkohë që gjatë mbledhjes, Rama është kapur me Veliajn duke e pyetur “Po atë diten pa makina nuk mund ta shtynim ne'”, pasi ky i fundit u vonua.

“Ku eshte kryetari i Tiranës? Apo po merret me ditën pa makina…po atë diten pa makina nuk mund ta shtynim ne, apo….”, tha Rama gjatë mbledhjes

Ndërkohë, kryebashkiaku Veliaj u shpreh se mund ti realizojmë të gjitha objektivat, në mënyrë që mos të përhapim panik.

“Për të mos përhapur panik, në mënyrë që ti realizojmë të gjitha objektivat. Kemi pasur 6 vende ku janë vendosur çadra. Nga sot kemi hapur të gjitha qendrat sociale. Do të ofrojmë vaktet në masë për shumë prej banorëve të Tiranës. Ndërkohë kemi bërë një verifikim të gjitha kopshteve dhe çerdheve“, tha Veliaj duke raportuar për situatën në Tiranë.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *