Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Kryendeshja e javës/ Skënderbeu thyen Partizanin dhe merr kreun e renditjes

Skënderbeu ka mundur Partizanin me rezultatin e pastër 1-2 dhe ka marë kreun e renditjes. Golat janë shënuar nga Muzaka dhe Dejvi Bregu, përkatësisht në minutën e 64’ dhe 95’.

Pjesa e parë ishte me ritëm dhe Partizani ishte më i rezikshëm por pa mundur të shënojë. Në të dytën “Demat e Kuq” e nisën sërish vrullshëm por ishin ata që u ndëshkuan. Pas golit korçarët administruan lojën deri në fund ku Dejvi Bregu mendoi për dyfishimin e rezultatit.

Kështu Skënderbeu parakalon Partizanin dhe merr kreun e renditjes në kampionatin shqiptar.

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.