Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Rrethohet kryeministria, forca të shumta pólicore dhe të gardës vendosen rreth godinës

Ngjarjet e fundit tek Teatri Kombëtar dhe thirrjet e politikkanëve të kampit opozitar me sa duket kanë bërë që të mobilizohen forcat e rendit edhe tek godina e kryeministrisë.

Në foton e mëposhtme konstatohen forca të shumta të ndërhyrjes së shpjetë, forca të rendit dhe gardës që kanë rrethuar selinë e qeverisë, ndërsa nuk dihet nëse ka sinjalizime që protesta do të zhvendoset aty.

Protesta sa vjen dhe po masivizohet ndërkohë që liderët e opozitës kanë deklaruar se korónavirusi është më pak i rrézikshëm se Ramavirusi dhe se duhet mobilizim qytetar kundër ‘bánditit Edi Rama’ për të bërë protesta masive.

Ende vijon përplásja tek bulevardi “Dëshmorët e Kombit” pranë Ministrisë së Brendshme mes prótestuesve dhe pólicisë, ndërkohë që organizatorët thonë se nuk ka afat të përcaktuar se kur do të ndërpriten prótestat.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *