AktualitetBotaFlashPolitikëShëndetiTe FunditTe Gjitha

Koronavirusi-VIDEO/ Droni pikas pamjet spektakolare, qindra njerëz në rradhë për një…

Koreja e Jugut ka numrin më të madh të rasteve Covid-19 jashtë Kinës, me më shumë se 760 njerëz të infektuar.

Nga një pamje e kapur me dron shihen mijëra njerës të cilët janë vendosur në rradhë për të marrë një maskë.

Ngjarja është pikasur në Daegu i cili është qyteti më i madh i Koresë së Jugut. Gjithashtu ky qytet është një nga epiqendrat kryesore të koronavirusit famëkeq.

Jo të gjithë ato që janë në rradhë nga qyteti por nevoja për një maskë të tillë i ka detyruar këta njerëz që të vijnëedhe nga zonat rreth qytetit të Daegus-s, pasi supermarketi i quajtur Emart po ofron maska me çmim të ulët.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *