Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Koronavirusi në Itali/ Zgjerohet harta dhe rritet numri, raportohet për 11 komuna dhe karantinë me 50 mijë persona

I ka kaluar 100 tashmë numri i personave të infektuar me koronavirus në Itali. TgCom24 shkruan se janë 89 raste në Lombardi, 25 në Veneto, 9 në Emilia Romagna, 2 në Lazio (çifti i turistëve kinezë në Spallanzani) dhe 6 raste në Piemonte.

Dy janë viktimat, një në Veneto dhe një tjetër në Lombardi. Vazhdojnë analizat për personat që kanë pasur kontakte me të infektuarit. Ndërkohë, Veriu është “bllokuar”: në qytetet e shpërthimit të epidemisë ndalohet hyrja dhe largimi. Drejt mbylljes së shkollave në Milano.

Ka rezultuar pozitiv për koronavirus një pacient i pranuar në kujdesin intensiv në San Gerardo në Monza. Burri ishte transportuar nga spitali i Cremas në atë strukturë për t’i mundësuar ndihmë me qarkullim ekstrakorporal. Në Crema ai ishte shtruar në spital për një krizë të frymëmarrjes dhe testi i koronavirusit ishte negativ.

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Veneto është rritur në 25 (përfshirë viktimën). Mes personave të sëmurë, janë gjithashtu dy të moshuar nga Venecia, të cilët u shtruan në spital në qytet. Kjo u komunikua nga guvernatori Luca Zaia. Vetëm në vatrën e shpërthimit në Vo ‘Euganeo ka gjithsej 19 të infektuar.

Sipas Repubblica.it, janë mbi 50 mijë persona në karantinë në 11 komuna, të cilat janë izoluar. Po kështu autoritetet kanë ndaluar çdo ekskursion për shkollat.

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *