Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

KORONAVIRUSI/ Ky sipërmarrës nuk ka frikë nga kriza, u rrit pagën me 25 për qind punonjësve, u siguron dhe shëndetin

Rrofshin sipërmarrësit e ndriçuar! Njësoj si Giovanni Rana, presidenti i fabrikës së makaronave Veronese i specializuar në makarona të freskëta dhe të udhëhequr nga djali i tij Gian Luca.

Ky i fundit si CEO, dha një shembull të mirë duke inicuar një plan të jashtëzakonshëm të rritjes së pagave prej 2 milion €, si një njohje e veçantë e angazhimit të 700 punonjësve të pranishëm në pesë fabrikat në Itali, të cilët po garantojnë vazhdimësinë e furnizimit me ushqim.

Ndër masat e parashikuara – informon ndërmarrja me bazë në Verona – ka një rritje të pagës për 25% për çdo ditë të punuar dhe një biletë mujore të jashtëzakonshme prej 400 eurosh për shpenzimet e foshnjës. Plani, i cili shkon në mënyrë retroaktive nga 9 Marsi, do të përfshijë edhe muajin Prill.

Rana gjithashtu ka vendosur të nxjerrë një politikë sigurimi për të gjithë punonjësit, përfshirë ata që janë duke punuar nga shtëpia, në rast të ngjitjes nga Covid-19, për të plotësuar forcimin e procedurave të sigurisë dhe parandalimit të zbatuara tashmë nga kompania.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *