Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Korçë, i vihet kyçi Mësonjëtores së Parë Shqipe. Nuk lejohet asnjë vizitor të hyjë

I vihet kyçi Muzeut Kombëtar të Arsimit në Korçë, e njohur dhe si Mësonjëtorja e Parë Shqipe pas tërmetit në juglindje. Shkak është bërë dëmtimi i godinës dhe plasaritja e mureve.
Dëmtimi masiv i muzeut e bën të pamundur pritjen e vizitorëve. Mësohet se ka dëmtime në pjesën e brendshme dhe të jashtme. Prej datës 7 aktivitetet dhe vizitat në muze janë të pezulluara.
Nga tërmetet në Korçë u dëmtuan rreth 307 banesa, prej të cilave 95 kanë pësuar dëmtime të mëdha.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *