Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Komisioni i Ligjeve miraton 3 kandidatë për Gjykatën Kushtetuese (Emrat)

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve është miratuar raporti për kandidaturat në Gjykatën Kushtetuese. I vetmi që ka votuar kundër ishte Adriatik Alimadhi.

3 emrat e parë që do ti propozohen Kuvendit për në Gjykatën Kushtetuese janë: Arta Vorpsi, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji.

Deputetja e PS, Klotilda Bushka e pranishme tha se janë bërë verifikimet për kriteret e tre kandidatëve.

Ndërkohë raportet e miratuara do të kalojnë në Kuvend në seancën plenare.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *