Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Kombëtarja e Rejës frikëson anglezët, Southgate: Kanë një trajner italian, luajnë mirë me topin dhe janë të organizuar

Anglia është pa diskutim favoriti kryesorë në Grupin I, një skuadër me një potencial shumë të madh, me emra nga më të rëndësishmit në futbollin europian. Në sfidën e parë kundër San Marino shpërthyen me një fitore të thellë 5-0 por transferta përballë Shqipërisë është më e komplikuar. Për trajnerin Gareth Southgate, kuqezinjtë në sytë e tij janë një ekip i organizuar që udhëhiqet nga një trajner italian me shumë eksperiencë.

“Do të jetë një test i rëndësishëm, kanë një trajner italian me shumë eksperiencë. Luajnë me skemën 3-5-2 dhe do të shikojmë si do të përshtaten ndaj nesh. Ata luajnë mirë me topin dhe janë të organizuar, por do të bëjmë maksimumin për të fituar ndeshjen”.

Southgate është i informuar mbi gjithçka ka ndodhur në Shqipëri këtë periudhë, edhe problemin e madh që Kombëtarja jonë ka pasur me stadiumin “Air Albania” por trajneri i Anglisë beson se gjithçka është gati.

“Kam dëgjuar që ata kanë pasur probleme me fushën njësoj siç ka ndodhur me “Ëembley” kur u hap. Kanë punuar shumë për ta rregulluar fushën dhe besoj se do të jetë më e mirë seç ishte kur stadiumi u inauguruar”

Që në start, Anglia mori menjëherë kreun e Grupit I ndërsa kjo është një mundësi e mirë për të nisur shkëputjen, çdo rezultat tjetër përveç fitores kundër Shqipërisë do të ishte një hap pas për përfaqësuesen e “tre luanëve”.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.