Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

FOTO/ I kishte dhënë tokën për të ndërtuar pallat, por nuk kishte marrë asgjë. Kjo është ndërtesa për të cilën 53-vjeçari vrau ndërtuesin

Detaje të reja janë zbuluar nga ekzekutimi i biznesmenit Niko Goro, i cili u vra me armë zjarri mëngjesin e sotëm nga Kliti Leka, para supermarketit të motrës së tij në Himarë.

Fax web mëson se Kliti Leka i ka dhënë një tokë për ndërtim pallati ndërtuesit Niko Goro, por autori dhe viktima nuk janë zënë për përqindjen e ndarjes.

Pas arrestimit nga policia të 53-vjeçarit, pak pas ngjarjes së rëndë, ai ka deklaruar se e vrava pasi më kishte para borxh.

Mësohet se Kliti Leka deklaroi në momentin e parë të arrestimit nga policia se i kishte shitur tokën biznesmenit Goro, por sipas tij, ai nuk i kishte dhënë paratë. “Më kishte paratë borxh, i kam dhene tokën. Më gënjeu”.

Niko Goro është qëlluar me 6 plumba dhe më një plumb është plagosur në këmbë edhe motra e tij Eftiqi Qesko e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Përveç armës kallashnikov me të cilën kreu vrasjen, Kliti Lekës i është gjetur në makinën e tij edhe një pistoletë e cila është sekuestruar gjithashtu. Mbrëmjen e djeshme atuori është parë gjatë mbrëmjes në Himarë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *