Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Kjo kurorë plastike u ble për 6 dollarë dhe u shit për 600 000, ja arsyeja pse është kaq e veçantë

Një kurorë plastike e blerë për gjashtë dollarë dhe e përdorur gjatë një seti footgrafik nga reperi njujorkez Notorious B.I.G. u shit në shtëpinë e ankandit “Sotheby’s” për 594 750 dollarë.

E veçanta e saj ishte se reperi, Biggie Smalls (emri i plotë Christopher George Latore Ëallace), kishte realizuar një foto me të vetëm tri ditë para se të qëllohej për vdekje në vitin 1997.

Që prej asaj kohe, autori i asaj fotografie, Barron Claiborne, e ka mbajtur kurorën dhe të martën ajo u nxor në ankand nga Sotheby. Edhe pse vlera fillestare ishte 2-3 mijë dollarë, në fund ajo u shit për 594 750 dollarë.

Notorious BIG konsiderohet si një ndër reperët më të mirë të të gjitha kohërave Një pjesë e fitimeve nga këto ankande do të dhurohen për shoqata, përfshirë “Building Beats”, që promovon emancipimin përmes muzikës.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *