Te FunditTe Gjitha

Kapet peshkaqeni tigër te Kepi i Rodonit, peshon 1 ton (FOTO)

Një peshkaqen tigër është kapur ditën e sotme nga peshkatarët në afërsi të Kepit të Rodonit në afërsitë të Durrësit.

Sipas JOQ.al, peshkaqeni peshon mbi 100 kilogramë dhe është kapur me shtylla që vetë peshkatarët i quajnë stavnik.

Ashtu siç shihet edhe në këtë foto peshkaqeni tigër është vendosur në një bagazh makinë.  (J.V/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *