Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Kanë ikur 600 mijë shqiptarë”, demokrati akuza qeverisë: Po mbyll ekonominë dhe masakron çështjen kombëtare

Ish-zëvendësministri i Jashtëm, Kreshnik Çollaku nuk kurseu as sulmet për qeverinë mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Aktualitet”.

Ai e akuzoi kryeministrin Edi Rama se gjatë viteve të qeverisjes së tij ka detyruar shqiptarët të largohen jashtë vendit. Sipas tij, gjatë kohës së Sali Berishës, gjërat ishin më mirë.

“Çfarë ndodhi kur qeveri PD? Parajsë nuk ishte, por njerëzit nuk ikën. U futëm në NATO, morëm vizat, nuk po them se ishte parajsë. Ka patur gabime, ka patur defekte, por është e pakrahasueshme me çfarë ndodh. Pati një stabilitet ekonomik. Por hajde shohim çfarë po ndodh sot.

Sot po prodhohet regjim, Po prodhohet eksod, 600 mijë njerëz kanë lënë Shqipërinë në këto 4-5 vite. Po mbyllet ekonimia, po masakorhet çështja kombëtare”, tha demokrati Kreshnik Çollaku.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.