Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Kánabis në oborrin e shtëpisë, në pránga 31 vjeçari

Kultivonte kánabis në oborrin e banesë në lagjen “Gjeologu” në Bulqizë, árrestohet shtetasi me inicialet S.T 31 vjeç. Burime nga pólicia tregojnë se në banesën e 31 vjeçarit u gjendën fidanë nárkotikë.

Ndërkohë vijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve nárkotike.Strukturat e Pólicisë po përdorin dronët për monitorimin e zonave të thella e pyjore. Gjatë kontrollit të territorit janë angazhuar 50 punonjës policie dhe dy dronë. Nga kontrollet me dronë nuk janë evidentuar raste të tentativës për kultivim të kánabisit.

Kontrolli i territorit do të vijojë çdo ditë, duke kontrolluar dhe në zonat më të thella, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *