AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Momenti i tmerrshëm/ Shoferi qëllon 6 herë me hanxhar në kokë policin, arrin ta arrestojë (Foto)

Kamera e trupit të një polici britanik ka rregjistruar momentin e frikshëm kur një shofer e sulmoi me hanxhar duke e goditur gjashtë herë.

Videoja tregon Muhamed Rodwan, duke goditur në kokën e policit Stuart Outten gjashtë herë, duke i thyer kafkën e duke e lënë me plagë të rënda.
Polici i mbuluar me gjak shihet që e godet me pistoletën elektrike sulmuesin duke e rrezuar në tokë. Kjo bëri që sulmi të ndalej dhe polici të shpëtonte jetën e tij. Ai pësoi çarjet të thella në kokë dhe dorë si ju thyhen gishtat.
Rodëan, 56 vjeç, i dënuar disa herë për vjedhje në dyqane i tha policisë se sulmin e kishte bërë për vetëmbrojtje, sepse jeta e tij kishte vlerë më shumë se jeta e policit.
Por videoja e rregjistruar nga kamerat në trupin e policit tregoi të kundërtën. Pas publikimit të saj, ai është cilësuar ‘polici më i fortë i Britanisë’.

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *