Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ju lutem mos ma lini vajzën jetime”, vrau vjehrrën, Marjana Cmeta kërkon mëshirë: Jam e pafajshme para Zotit!

Marjana Cmeta, e cila u shpall dje fajtore për vrasjen e ish-vjehrrës së saj, Lirie Lami, duke u dënuar me 32 vite burg. Cmeta akuzohej se e helmoi vjehrrën e saj, por ngjarja fillimisht nuk u mësua dhe u maskua si vdekje natyrale.

Vetëm kur Cmeta u rrëfye tek hoxha për ngjarjen e rëndë, u mësua e vërteta, dhe dolën në skenë dhe bashkëpunëtorët e saj, një prej të cilëve ishte dhe vjehrri.

Përpara gjykatës, Cmeta kërkoi vetë mëshirë. Ajo tha se do që vajza e saj e vogël të rritet e lumtur, pranë saj, dhe kërkoi të falej si një nënë.

“Moralisht dhe shpirtërisht jam e shkatërruar. Jam e shokuar nga akuza për të cilën po gjykohem. Dua të them që jam nënë e një vajze 2-vjeçare, e cilia po rritet në çdo derë pa nënën e saj. Ju lutem vini dorën në zemër. Unë para vetes dhe Zotit jam e pafajshme. 

Për konfrontimin me Lirie Lamin mbaj përgjegjësi të plotë, por jo për këtë akuzë. Ju lutem, mos e lini vajzën time që të rritet jetime. Ju lutem, bëni që vajza ime të rritet e lumtur dhe me nënë. Ju vetë jeni prindër dhe e dini ç’do të thotë të jesh nënë”.

Pavarësisht kësaj lutje, Cmeta u dënua me 32 vite burg.

(e.k/faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *