Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Jeni në shtrat me ta”, Bushati përplaset me ministrin Shalsi për oligarkët

Krymistri Rama paralajmëroi grupin parlamentar se kush nuk voton për KÇK-në do të përjashtohet nga PS-ja.

Pse kaq frikë për KÇK-në?- e pyeti Eni Vasili.

“Unë nuk mund të the sa ka, por kjo ëstë një paketë shumë e mirë për të luftuar krimin e organizuar. Ka frikë opozita nga ligji KÇK- tha Shalsi.

Andi Bushati tha se nuk ka kundërshtar brenda PS dhe kjo është një lojë, propagandë për vëmendje. “Rama ay foli 10 minuta në mbrojtje të oligakëve”- tha Bushati.

Ndërhyri menjëherë ministri Shalsi i cili tha: Çfarë është kjo oligark. Oligark ështe ai që vjen nga hiçi dhe me një qeveri bën para.

“Jo. Oligark është ai që kishte në xhep “Berishën e parë” dhe tani kanë “Berishën e 2”. Edhe kur ndryshon pushteti oligarku është aty. Juve ju ka rënë që kësaj radhe të jeni në shtrat me ta“- iu kundërpërgjigj Bushati.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *