AktualitetBotaFlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

‘Jam më pak stresuese dhe më e lumtur’, njihuni me vajzën që ka hequr dorë nga depilimi prej 3 vitesh

Një 19-vjeçare është kritikuar për shkak të mos depilimit. Por Macey Duff, nga Nevada u ka kërkuar femrave të tjera që ti bashkohen asaj.

Duff u shpreh se filloi të depilonte duart dhe këmbët kur ishte 10-vjeç pasi kushtëzohej nga shoqet e saja.

Për 6 vite ajo kishte turp që ti linte qimet e trupit të saj të rriteshin nga frika se mos e tallnin.

Por kjo ndodhi deri në vitin 2016 kur u transferua në Hawaii.

Atje motra e saj vuri re një grua me bodysuit në plazh që nuk ishte depiluar dhe qimet i dukeshin në krahë e këmbë. Që nga ajo kohë Macey vendosi të pranonte veten ashtu siç ishte.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *