Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Italia nuk humbet kohë pas miratimit nga EMA, nis në Prill vaksinimet me Johnson & Johnson: Injeksioni do të merret dhe nga farmacitë

Lajm i mirë për luftën kundër Coronavirus, agjencia Europiane e Barnave EMA ka aprovuar vaksinën Johnson & Johnson që mbërrin gjithashtu në Itali.

Mediat e shtetit fqinj shkruajnë se nëse deri tani lufta e Italisë ka përfshirë tre tipe vaksinash, dhe se një pikë kthese e vërtetë mund të ndodhë në javët e ardhshme. Jo vetëm AstraZeneca, Pfizer dhe Moderna, por arsenali i vaksinave për të luftuar Covid në Itali, pasurohet me ardhjen e vaksinës së re Johnson & Johnson. Në fakt, në këto orë, ka ardhur miratimi nga EMA, agjencia e barnave.

“Komisioneri i Urgjencës Covid, Francesco Paolo Figliuolo më tha se vaksinat Johnson & Johnson do të mbërrijnë në Itali nga 16 Prill”. Kjo u zbulua nga presidenti i Këshillit Rajonal të Ligurisë, Gianmarco Medusei, gjatë përurimit të super qendrës të vaksinimit të Panairit të Genova.

“Është e kotë të mohosh që ka ende shumë probleme, por ne duhet të përshpejtohemi me vaksinat që të jemi në gjendje të rifillojmë”, thotë Medusei.

Ndërkohë, Ministri Speranza tha: “Unë sapo kam nënshkruar protokollin me rajone dhe farmacistë për të filluar në mënyrë të sigurt vaksinimet e Covid në farmacitë në vendin tonë. Fushata e vaksinimit është çelësi i vërtetë për mbylljen e këtij sezoni të vështirë. Sot ne bëjmë një hap tjetër të rëndësishëm përpara për ta bërë atë më të shpejtë dhe më të përhapur “.

Kjo vaksinë është e mirë, pasi merret vetëm me një dozë dhe mund të ruhet në frigorifer deri në tre muaj.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.