Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Arrin vala që pritej në Itali, Lombardia përballet me protesta dhe dorëzim çelësash nga bizneset

Italia e cila u godit rëndë nga vala e koronavirusit dukë lënë pas një numër mbi 20 mijë përsonash që humbën jetën po përballet me një tjetër problem. Në fakt pritej një gjë e tillë ajo e krizës financiare.

Janë disa subjekte në Lombardi të cilat nuk  kanë rënë dakord me vendimin që ka marrë qeveria për rikthimin e tyre në punë pas situatës së koronaviruist. Kështu ata janë ngritur në protest dhe kanë dorëzuar çelësat e bizneseve të tyre qeverisë

Protesta e u zhvillua afër  Komunës së Milanos në orën 11:30 të mëngjesit ku morën pjesë 2,000 tregtarë  dhe çelësat e po aq bareve dhe restoranteve.

“Ne do t’i dorëzojmë 2 mijë çelësa restorantesh, dyqane bukurie, parukeri, kinema pranë Komunës në protestë. Ne nuk e dimë nëse do të kemi mundësi të rihapemi në qershor, sepse me këto rregulla, ne kemi pësuar një rënie të qarkullimit prej 70% dhe do të duhet të investojmë për të përshtatur aktivitetet tona në masat e reja të sigurisë. Ne jetojmë në bindje dhe për momentin as nuk e dimë nëse një familje prej 4 vetash mund të ulet së bashku në një tavolinë bari apo të një restoranti”- shpjegoi promovuesi dhe restauratori Alfredo Zini sot në mëngjes .

 

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *