Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Opéracion másiv kundër máfias në Itali, vihen në prá*ga 91 persona, për çfarë ák*zohen

91 persona janë árrestuar në Itali pas një opéracioni të zhvilluar mbrëmjen e kaluar midis Palermos dhe Milanos. 91 personat i përkisnin një organizate máfioze ku merreshin me zhvátje, regjistrim fiktiv i mallrave, shitje e mallrave të vjedhur, pastrim parash, tráfik dr*ge, mashtrim sportive.

Orgánizata máfioze ishte e përqënduar në Siçili dhe në pránga kanë rënë edhe figura historike të familjeve máfioze të Palermos, të tilla si Ferrante dhe Fontana.

Emër i shquar është edhe Daniele Santoianni, ish konkurrent i Big Brother, i cili ishte kryetari i një kompanie për shitje kafeje. Ish- ndërmjetësi i një kompanie të falimentuar tani do të ishte vendosur në árrést shtëpiak. Gjithashtu u sekuestruan asete me vlerë rreth 15 milion euro.

Opéracioni ka protagonistë jo vetëm Siçilinë, por edhe Lombardinë, Piemonin, Liguria, Veneto, Emilia Romagna, Tuscany, Marche dhe Campania. 500 oficerë të zbatimit të ligjit janë gjithashtu të përfshirë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *