Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Ishin edhe pa leje qëndrimi, arrestohen 9 prostituta në Zvicër. 5 prej tyre shqiptare

Në qytetin e Lucernit në zvicër autoritetet kanë ndaluar 9 femra të moshave deri në 29-41-vjeçare që dyshohen se po ushtronin prostitucionin pa leje pune.

Prokuroria Publike e këtij qyteti njoftoi të hënën për operacionin si dhe dha detaje për aktivitetin e tyre të paligjshëm. Mësohet se femrat jetonin në mënyrë të paligjshme në Zvicër ndërsa 5 prej tyre ishin shqiptare, 3 nga Republika Domenikane dhe një braziliane.

Zyra Kantonale për Migracion ka vendosur masën e dëbimit për të gjitha gratë e përmendura, ndërsa pas dëbimit atyre do t`u ndalohet hyrja e sërishme në Zvicër.

Ndaj tyre është marrë masa e arrestit teksa akuzohen për prostitucion dhe qënrim pa leje në zvicër gjithashtu  Prokuroria Publike e Lucernit ka konfiskuar disa mijëra franga para të gatshme gjatë operacionit.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *