Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ishim ulur aty kur erdhën gangsterat e Partizanit”, pronari i lokalit në Elbasan flet me lot në sy për shkatërrimin e biznesit: S’e kuptoj o vlla, s’jemi as serbë

Mbrëmjen e djeshme derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, i luajtur në “Elbasan Arena”, u shoqërua me incidente të shumta mes tifozërive jashtë stadiumit.

Ultrasit e dy ekipeve rivale të kryeqytetit shkaktuan trazira në qytetin e Elbasanit, duke sulmuar në mënyrë të pakuptimtë biznese dhe duke djegur një makinë.

FaxNews ka mundur të sigurojë dëshminë e një trajneri futbolli, i cili posedon një lokal në qendër të qytetit, biznes ky i cili u sulmua nga tifozët e Partizanit.

Pronari shprehet i prekur se rreth 70 persona sulmuan lokalin duke shkaktuar dëme të mëdha materiale.

“Pesë çuna ose 7 çuna të vegjël po shikonin sportin dhe s’bënë asgjë. Pastaj erdhën 50 veta, 70 veta, trimat e Partizanit. Unë s’e kuptoj o vlla jemi shqiptarë s’jemi as serbë.

Ishim ulur po shihnim sportin këtu, kur vijnë gangsterat e Partizanit dhe shikoni çfarë bënë”, tha pronari i lokalit të dëmtuar.(F.M/Faxweb.al.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *