Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Infermieri u infektua nga 80-vjeçarja që ndërroi jetë, realizohen testet për 14 ‘bluzat e bardha’ në Shkodër

Specialistët e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Shkodër kanë vijuar gjurmimin dhe kryerjen e testeve për persona të cilët dyshohen se mund të jenë prekur nga Covid-19.

Një ditë më parë, u bë publik fakti që një infermier i bluzave të bardha në Shkodër është prekur nga Covid-19 i cili i ka shërbyer të ndjerës 80-vjecare e cila ndërroi jetë mbrëmjen e së Shtunës.

Specialistet e DSHP kanë testuar 14 persona nga bluzat e bardha ndërkohë që janë kryer teste edhe tek familjarët e infermierit.

Ndërkohë që është bërë publike se janë marrë mostrat edhe të dy personave nga Malësia e Madhe ndërsa të dhënat përkatëse pritet të publikohen në vijim.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *