Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Inagurimi i Biden/ Gazetari zbulon sa mundësi ka Presidenti i ri për të qenë i suksesshëm: Evropa është entuziaste, shpresoj që mos ta zhgënjej

Gazetari Dalip Greca nga SHBA-ja përmes lidhjes skype për Fax News, foli për inagurimin e Joe Biden.

Sipas tij Biden vjen nga një përvojë e gjatë në politikë dhe ai i ka të gjitha mundësitë dhe shancet për të qenë një president i suksesshëm.

Sipas tij Evropa e ka mik të vjetër dhe gjithmonë ka qenë një partneri i besuesshëm.

“Presidenti Joe Biden përbën një përvojë të gjatë në diplomaci, në politikë dhe ai përvojën e ka vetë. Kshuqë ekipi i tij mendoj se do të jetë fytyra e asaj që ka ai ka pretenduar edhe gjatë fushatës zgjedhore.

Ai i ka të gjitha mundësitë që të mos i zhgënjejë jo vetëm demokratët e kampit të vetë, po të mos i zhgënjejë edhe evropianët që po e presin me shumë entuziasëm ardhjen e Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë dhe po e interpretojnë atë si një shancë që Evropa e ka mikun e vjetër.

Joe Biden ka qenë gjithmonë një partner i besueshëm i Evropës edhe 8 vitet e tij si zv.president e treguan ktë.

Por mendoj që do të jetë ekipi i ri i Joe Biden është premtues. I ka të gjitha shancet që ai të jetën një president i suksesshëm në kuptimin e kthimit të imazhit të prishur të Amerkës si një fuqi globale që udhëheq jo vetëm në potencën e saj të trashëguar historike dhe ekonomike”-u shpreh gazetari Greca.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *