Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“I teket Ramës të tallë trapin me Metën dhe ngrihen komisione”, Bushati me tone të ashpra për shkarkimin e Presidentit: Po të drejtë ka Rama, se përderisa…

Analisti i njohur Andi Bushati i ftuar në emisionin ‘Open’ mbrëmjen e sotme, analizoi kërkesën e deputetëve të mazhorancës socialiste për shkarkimin e Presidentit Meta.

Bushati i cilësoi këto manovra politike si shashka për të hequr vëmendjen nga vjedhjet e mëdha të bëra përpara zgjedhjeve, përmes hedhjes së miliona eurove për të influencuar votën e qytetarëve.

Bushati: Po të drejtë ka Rama dhe qeveria që po bën këtë komisionin hetimor. Se përderisa ne po merremi me këtë këtu dhe jo me përdorimin e 40 mln eurove për blerje vote, të drejtë kanë ata. Imagjino të votojnë ata dudumë që janë në parlament, që na kanë bërë më shumë të qeshim se sa kanë votuar ligje që duheshin votuar. Dhe ata dudumë nuk e meritojnë për hir të respketit të institucionit të trajtohen kështu.

Vasili: Si po trajtohen, çfarë doni të thoni?

Bushati: I teket kryeregjimtarit të tallë trapin me Ilir Metën dhe ngrihet një komision. Një herë u tha se do ngrihet komision hetimor se si i kishte shitur Basha ushtarët e UÇK-së te serbët, dini gjë ç’u bë me atë komisionin? Bëjnë mirë ata djemtë e portokallisë që na tallin se jemi bërë si komentatorë estrade. Hedhin shashka kot. Vjedhin 300 milionë euro dhe hedhin një shashkë do bëjmë komision hetimor.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.