Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ndodh në Tiranë/ I riu ndalohet nga policia, tenton të gëlltisë qeset me háshásh

Pólicia ka arrestuar një të ri i cili ka tentuar që të gëlltisë një qese me hashash që ka pasur me vete.

Kur pólicia i bëri shenjë një automjeti për të ndaluar, shoferi u bind dhe menjëherë hapi krahun, deri këtu ngjan si një kontroll rutinë. Por pas këtij veprimi drejtuesi i mjetit nxitói të nxjerrë nga xhepi një qese të cilën tentoi ta kapërdijë.

Kështu e përshkruajnë forcat Shqiponja në Tiranë árrestimin e Sabah Nuzit, i cili u përpoq të kalonte në stomak 4. 8 grame hashash.

I riu shpresoi se do ta gëlltiste qesen , duke humbur gjurmët e provave që efektivët mos ta sekuestronin e më pas mos ti adresonin edhe ákuzën për të cilën ai do përballet me gjykátë.

Në përfundim Nuzi nuk e ka realizuar dot gëlltitjen e qeses me háshásh pasi për pak është mbytur. Pólicët pasi kanë ndërhyrë sikur të ishin edhe urgjenca dhe pasi i kanë nxjerrë nga goja qesen me hashash veç aákuzës së drógës i kanë referuar edhe një vepër tjetër.

Akuzá e dytë është kundërshtim i forcave të rendit, pasi i dyshuari nuk ju bind policisë por kreu veprime të tjera pasi ata i kërkuan të ndalonte. Vepra e dytë lidhet me përpjekjet e policëve thuhet në referim për mos ta lejuar të riun të kalonte në stomak qesen, për të cilën më pas pólicët mësuan se ishte hashash./Top Channel

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *