AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Historia bën xhiron e botës/ Mbrojtësi gjerman padit të ëmën, i vodhi 6 bluza futbolli

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Mbrojtësi anësor i Eintrachtit të Frankfurtit, Danny Da Costa ka ngritur padi ndaj mamasë së tij, të cilën e akuzon se i ka vjedhur 6 bluza futbolli.

Historia e treguar sot nga “Bild” bëri menjëherë xhiron e botës, ndërsa shkak për këtë vendim të gjermanit janë bërë disa bluza që ai i ka veshur me Bayer Leverkusenit, të cilat e ëma nuk ka ndërmend t’ia japë.

Sipas prestigjozes gjermane, procesi gjyqësor mes palëve është caktuar për më datën 27 Shtator në Këln, ndërsa e vetmja mënyrë për t’u anuluar gjithçka, është që Da Costa dhe e ëma të gjejnë gjuhën e përbashkët.

BILD publikoi një shkrim ku aludohej se PD ka lobuar me qindra mijë dollarë kundër integrimit të Shqipërisë dhe pa mbushur 24 orë e fshiu nga serverët e saj:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *