Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Lajmëroi se do t’ju drejtohej qytetarëve, Hashim Thaçi i jep kohë vetes: Shtyhet konferenca për shtyp

Pasi ndërpreu udhëtimin ku ishte nisur për të zhvilluar takimin e parashikuar të mbahej në Shtëpinë e Bardhë me zyrtarë të lartë të SHBA-ve dhe liderët e Serbisë, Hashim Thaçi njoftoi se këtë të dielë do të mbante një deklaratë përmes të cilës do t’ju drejtohej qytetarëve të Kosovës.

Ndërkohë mësohet se deklarata e Thaçit e planifikuar të mbahej ditën e sotme është shtyrë.

Nga Zyra e Kreut të Shtetit të Kosovës njoftohet se konferenca i tij shtyhet për nesër në ora 20:00 ndërsa nuk ka një sqarim se për cilin motiv është bërë ky ndryshim axhende.

Kjo është deklarata e parë publike nga ana e Presidentit Hashim Thaçi prej se është publikuar aktakùza për kríme lùfte nga ana e tij, Kadri Veselit dhe 9 ish-përfaqësuesve të tjetrë të UÇK-së.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *