Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Haradinaj hap letrat: Ramën, Vuçiçin dhe Veselin i sponsorizon e njëjta kompani

Kandidati i koalicionit AAK-PSD për kryeministër, Ramush Haradinaj ka akuzuar ish-partnerin e tij të qeverisë, kandidatin e PDK-së, Kadri Veselin se e ka kontraktuar për fushatë kompaninë e njëjtë me të cilën ka bashkëpunuar Aleksandër Vuciç.

Haradinaj në një intervistë të dhënë sonte ka thënë se kundërshtarit të tij po ia bën fushatën një kompani ndërkombëtare, e cila ka ndihmuar edhe presidentin serb dhe kryministrit shqiptar, Edi Rama.

“Kanë marrë kompani të huajën. Të njëjtën kompani që e ka Vuçiçi dhe Rama, e njëjta kompani po ia bën fushatën edhe Vuçiqit. A është koniçidencë kjo? Mendoj se duhet dikush me dhënë llogari”, ka thënë Haradinaj, transmeton Gazeta Express.

Sipas kryeministrit në detyrë, të njëjtën kompani e ka kontraktuar edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Nuk dihet se cila është kompania që, sipas Haradinajt, është kontraktuar nga PDK-ja për fushatë.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *