Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Hapja e negociatave me Shqipërinë jo shumë larg?! Mogherini: Europa do të ribashkohet me Ballkanin

Federica Mogherini, shefja e diplomacisë europiane është shprehur e gatshme dhe pozitive për të hapur negociatat në qershor me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në seancën plenare të Komitetit të Parlamentit Evropian për Punë të Jashtme, Mogherini ka deklaruar se Ballkani është në Europë, duke iu referuar hartës, dhe duke kujtuar njëkohësisht se nuk duhet parë aspas si një zgjerim të Europës por ribashkim të saj.

“Kur të shikoni në hartën e Evropës, shihni se Ballkani është në Evropë. Prandaj, në vend të përdorim fjalën zgjerimi, më pëlqen të them ribashkimin e Ballkanit me Evropën “, theksoi ajo.

Megjithatë dëshira e shefes së diplomacisë evropiane duke e “largët”, pasi një nga vendet anëtare po “lufton” që të vendosen vizat për Shqipërinë.

 

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.