Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Greqi/ Fundoset anija me emigrantë, dyshohet për disa të vdekur

Mesdheu i vdekjes” regjistron sot një tragjedi tjetër detare e cila ka ndodhur 12 milje larg bregut të ishullit në Paxos. Për momentin janë nxjerrë 12 trupa të pajetë të emigrantëve në jug-perëndim të Paxos pas fundosjes së një varke që transportonte emigrantë dhe refugjatë.

Rojet bregdetare gjatë operacionit të shpëtimit arritën të shpëtojnë 21 persona në bord. Numri i njerëzve që ndodhen në anije nuk dihet ende.

Në operacionin e shpëtimit janë përfshirë gjashtë anije lundruese, një helikopter të marinës dhe dy helikopterë të Forcave Ajrore.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *