Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shkoi në Britani të punonte si berber, shqiptari kapet me 50.000 paund kanábis: Dua të kthehem në Shqipëri (EMRI)

Një berber shqiptar që mbërriti në Rotherham me pretendimin për një vend pune në profesionin e tij ndërsa së fundmi është vënë në pránga pasi ju kap një sasi kanábisi me vlerë  50,000 paund. Gledison Muca banonte në rrugën Fitzëilliam, në shkurt, ku oficerët gjetën 140 bimë në dy dhoma gjumi dhe papafingo, tha prokurori Stephanie Hollis.

Ai i tha policisë se mbërriti në Republikën e Irlandës në mënyrë të ligjshme, gjashtë muaj më parë, më pas hyri në Mbretërinë e Bashkuar me një premtim për punë, shkruajnë mediat e huaja.

“Ai tha se ai ishte vënë nën presion për të rritur bimët”, tha Hollis, duke shtuar se Muca hyri në Mbretërinë e Bashkuar në mënyrë të palígjshme dhe ishte “motivuar nga avantazhi financiar”.

Andrew Bailey, avokati i tij, tha: “Ai u tërhoq nga oferta e një pune të ligjshme. Kur ishte në një pozitë të rrézikuar, materiali u fut brenda.

“Ai ishte i prekshëm nga shfrytëzimi dhe u kércënuan. Ai pranon se duhet të ishte larguar dhe kthyer në Republikën e Irlandës. ”

Ai i tha Sheffield Croën Court se Muca u gjet me 500 £, të cilat iu dhanë në fund të një kontrate që ai i dha fund. “Ai nuk ishte një lojtar i rëndësishëm në operacion,” shtoi  Bailey. “Muca dëshiron të kthehet në Shqipëri sa më shpejt që të ketë mundësi.”

Gledison Muça, 28 vjeç, u deklarua fajtor për prodhimin e kanábisit. Gjykatësi Peter Kelson QC tha që Muça u përfshi në një ndërmarrje “shumë të sofistikuar në rritje të kanábisit” në të cilën furnizimi me energji elektrike ishte anashkaluar.

Të enjten, gjykata e dënoi atë me 32 muaj bùrg dhe urdhëroi konfiskimin dhe shkatërrimin e drógës dhe paraphernalisë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *