Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Gjykata lë në fuqi vendimin për porositësin e 137 kg kokainë në Durrës, babai i Malindit: Ja kush ishte porositësi i vërtetë

Është lënë në fuqi masa e sigurisë “Arrest me burg” për biznesmeni Gentian Malindi, që akuzohet si porositësi i 137 kilogramë kokainë që u kap në portin e Durrësit, pa kohë më parë.

Babi i tij Ilir Malindi, i cili ëhstë dhe avokati i tij deklaroi se djali nuk ëhstë porositësi i kokainës dhe se është vetë shteti që ka porositur kokainën.

“Kemi të bëjmë me një organizatë kriminale që është pjesë në prokurori. Janë të firmosur nga avokatë të ndryshëm. Në do të këkrojmë shpërdorim detyre të atyre që e kanë kryer.

Porositësi i ngartesës është dikush tejtër. Ai do të japë të gjitha deklarimet derisa provat të vëtetetohen plotëisht. Që këtu fillon falsifikimi. Tani porositësiut e vërtetë është shteti vetë që është një mafia e organizuar. Organizatë e strkuturuar krimnale që nga Këshilli i Ministrave. Unë nuk di po mendja më shkon lart. Do të dorëzohet kur të provohen provat të gjitha. Mbasi të bëjmë kërkesën. Kur të vërtetohen ato ta arrestojnë pastaj.”- deklaroi Ilir Malindi.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.