Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Gjermania është vendi sekret që i dhuroi vaksina Shqipërisë? Ambasada reagon për Fax News: Si qëndron e vërteta e dozave që erdhën pa “gjurmë”

Ambasada Gjermane në Tiranë ka reaguar për Fax News lidhur me ardhjen e vaksinës të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri, ku u përfol se vinte nga Gjermania.

Në reagim thuhet se Ambasada gjermane nuk disponon asnjë informacion lidhur me këtë çështje ndërsa shton se Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në përballimin e pandemisë nëpërmjet dhurimeve materiale dhe trajnimeve në fushën mjekësore.

“Ambasada nuk disponon deri tani informacione të mëtejshme në lidhje me vaksinën e dërguar më 11 janar 2021.Gjermania e ka mbështetur Shqipërinë në përballimin e pandemisë së COVID-19 e angazhuar dhe ne mënyra të ndryshme.

Kjo ka ndodhur (dhe po ndodh ende) përmes dhurimeve materiale dhe trajnimeve në fushën mjekësore, ndihmës së drejtpërdrejtë për shtresat në nevojë te popullatës dhe përmes një pakete prej më shumë se 10 milionë eurosh, ndër të tjera për këshillimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme për riorganizimin pergjate krizës si dhe financimin shtesë te Rural Credit Guarantee Foundation.”

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *