Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Ftova dhe ndërkombëtarët në ceremoni”, Meta për emërimin e Besnik Muçit: E dija që do ndodhte, jam i vjetër në këtë punë

Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për hapat të cilët u ndoqën për krijimin e Gjykatës Kushtetuese dhe për fillimin e emërimecve të para ku përmendi Besnik Muçin për të cilin tha se u organizua edhe një pritje në të cilën u ftuan edhe diplomatët, duke argumentuar se ishte ngjarje historike nisja e ndërtimit të këtij institucioni.

Meta tha në “Open” se ai e dinte atë çfarë ishte planifikuar, pasi është I vjetër në këtë fushë dhe ka mënyrën e tij se si i merr vesh ato çfarë ndodhin.

“U përzgjodh Besnik Muçi, organizuam edhe një pritje ku ishin të pranishëm edhe diplomatët për shkak se ishte diçka simbolike dhe historike sepse ishte hapi i parë i krijimit të Gjykatës Kushtetuese, por unë e dija se ishte planifikuar një gjë e tillë që u bë publike më vonë. Apo nuk e dija? E dija se unë jam i vjetër në këtë punë dhe i njoh të gjithë, i di këto skema, sepse zbulohen kollaj ktëo gjëra. Por në atë kohë nuk doja të kishte një përplasje institucionale, dhe e shmanga. Dërgova edhe një letër ku i vija në dijeni partnerët për përplasjen e mundshme”, tha Meta.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *