AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Me kamion frigoriferik drejt Britanisë/ Ndalohen 23 emigrantë gjatë kontrollit

Mëngjesin e sotëm, policia belge ka ndaluar 23 emigrantë brenda një kamioni frigoriferik në portin e Zeebrugge.

Pas ndalimit, hetimet paraprake tregojnë se emigrantët janë me origjinë nga Eritrea dhe destinacioni i tyre dyshohet të ketë qenë Britania.

Sipas policisë, ata dyshohet të kenë hipur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Liege në një autostradë.

Emigrantët janë shoqëruar në komisariat dhe drejtuesi i kamionit është vendosur në pranga.

Hetimet do vazhdojnë deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes.

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *