Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shqiptari kthehet duarplot pas bllokimit në Francë, fiton 100.020 euro në lotari (FOTO)

Në situatën e krijuar prej pandemisë shumë shqiptarë kanë mbetur në shtete të ndryshme të botës në pritje të një mundësie për t’u rikthyer përsëri. Rasti i tillë është edhe për një 27-vjeçar nga Shkodra i cili prej muajsh ka mbetur në Francë prej mbylljes së kufijve ndërsa më në fund ka mundur të presë biletën e rikthimit në atdhe.

Por nuk po kthehet duarbosh. 27-vjeçari tregon se doli për të blerë një paketë cigare dhe po ashtu edhe një biletë fati prej 5 eurosh ndërsa ka fituar kështu një lotari të majme prej 100.020 eurosh. Thonë që leku shkon te leku po e fukarai ka riskun e vet. Kështu thotë ai.

“Kam fituar sot me 5€ 100.020€ ne Franc. Jam nje djal 27 vjeç nga Shkodra qe kam ardhur ne Franc para disa muajsh por për shkak te mbylljeve te kufive kam met i bllokuar ne Franc kam prer bileten e avjonit per neser Paris – Tiran dola per me ble një paket duhan bleva edhe nji gervisht 5€ e fitova 100.020 €.Thojn se leku shkon te leku por edhe fukarai ka rriskun e vet”, shkruan qytetari tek JOQ Albania.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *